Z pasją o komunikacji!

Kuchnia to przestrzeń, od której wymaga się funkcjonalności i estetyki. Zabudowa do sufitu, kosze cargo czy praktyczne szafki narożne — wszystkie elementy wyposażenia powinny być poręczne i skrojone na miarę potrzeb użytkownika. Nie inaczej jest w przypadku dekoracji okiennych. Sprawdź, które osłony najlepiej sprawdzą się do okien w kuchni i na co zwracać uwagę, wybierając właściwą dekorację.

 

Firanki czy zasłonki — co wybrać do kuchni?

Najlepszym wyborem do kuchni będą krótkie firanki, zwane także zazdrostkami, wykonane z lekkiej i zwiewnej tkaniny. W zależności od stylu wykończenia wnętrza możesz pokusić się o tkaninę utrzymaną w białej bądź kremowej tonacji. Ważne, aby firanka była półtransparentna i nie hamowała dostępu promieni słonecznych. Oczywiście, możesz zdecydować się na firanki o ciemniejszej tonacji, niemniej ich splot nie powinien być zbyt gęsty, aby nie przytłaczać pomieszczenia.

Jeżeli urządziłaś kuchnię w stylu minimalistycznym z jednym wiodącym elementem kolorystycznym, zadbaj o to, aby firanka była utrzymana właśnie w tym odcieniu.

 

Alternatywa dla firanek do kuchni 

Pomieszczenia, które są szczególnie eksponowane na światło dzienne, mogą być dodatkowo chronione roletami wewnętrznymi, np. typu dzień-noc. Wbrew pozorom takie osłony nie muszą być ciężkie i przytłaczające. Wykonane z subtelnej tkaniny prezentują się bardzo delikatnie, a jednocześnie skutecznie chronią wnętrze przed słońcem. Dobrym wyborem będą firanki wykonane z satyny bawełnianej lub innego mieniącego się materiału, który pięknie odbija światło, sprawiając, że wnętrze wydaje się optycznie większe.

We wnętrzach rustykalnych dobrze sprawdzą się natomiast żaluzje drewniane oraz lniane osłony.

 

Powiew klasyki — firanki z motywem kwiatowym

Trendem ostatnich lat są wnętrza urządzone w stylu prowansalskim lub nawiązujące do klimatów wiejskich. Jeżeli lubisz motywy kwiatowe, być może spodobają Ci się romantyczne firanki do kuchni z kwiatami polnymi, lawendą lub ziołami. To świetny pomysł dla osób, które chcą wprowadzić do kuchni ozdoby inspirowane typowo wiejskimi klimatami.

Bez względu na to czy kuchnia stanowi osobne pomieszczenie, czy też łączy się z salonem, pamiętaj, aby dekoracja kuchenna nie była oderwana od pozostałych elementów wykończenia wnętrza. Jeżeli zdecydowałeś się na jasne zasłonki i firanki w salonie, w kuchni powinieneś zawiesić osłony, które nawiązują do tych motywów. Spójność kolorystyczna jest niezwykle istotna w przypadku urządzania wnętrz, dlatego przed wyborem nowej firanki do kuchni zadbaj o najdrobniejsze detale.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Jak wybrać nową firankę do kuchni?