Z pasją o komunikacji!

Jak co roku na wrocławskie tory wyjedzie sprzęt, który przez swoje działanie, zabezpiecza szyny przed zbyt szybkim zużyciem.

To rutynowy zabieg, który jest zlecany przez miasto w celu konserwacji infrastruktury. Czy my, pasażerowie, mamy się czego obawiać?

Uspokajam – raczej nie. Fakt, że wszelkie roboty torowe często wiążą się z utratą płynności ruchu, która w konsekwencji przekłada się na opóźnienia, czy nawet w skrajnych przypadkach wiąże się z koniecznością wdrożenia objazdów dla tramwajów. Tym razem jednak nie będzie takiej potrzeby, gdyż specyfika omawianych napraw jest nieco inna. Prace, bowiem, będą prowadzone nocą – czyli w żaden sposób nie wpłyną one na ruch tramwajów. Można jeszcze zapytać, co w takim razie z hałasem, który przecież jest nieodzownym elementem robót prowadzonych na ulicach. ZDiUM zapewnia, że prace będą prowadzone w ciszy i nie będą przeszkadzać wrocławianom.

Gdzie będą prowadzone prace? Póki co, na pewno wiadomo, że roboty będą odbywały się na Moście Uniwersyteckim, Moście Zwierzynieckim, ul. Wróblewskiego i ul. Słowiańskiej. W marcu prawdopodobnie poznamy firmę, która się tym zajmie i bardzo możliwe, że jeszcze w tym samym miesiącu rozpocznie działania.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Pora na szlifowanie