Z pasją o komunikacji!

Rozpoczęły się tegoroczne wakacje. Dla wielu będzie to czas wypoczynku od szkoły czy pracy, zaś we wrocławskiej komunikacji miejskiej, jak co roku - oznacza to ograniczenie częstotliwości kursowania większości linii.

 

Decyzja ta podyktowana jest rzekomym mniejszym zapotrzebowaniem przewozowym niż w pozostałym okresie roku. W związku z tym w lipcu i sierpniu, w godzinach szczytu w dni robocze - tramwaje odjadą cztery razy w ciągu godziny, zamiast jak dotychczas - pięć. Pasażerowie, z którymi rozmawialiśmy zakwestionowali słuszność tej decyzji.

 

Z komunikacji miejskiej nie korzystają tylko uczniowie lub studenci, ale przede wszystkim - osoby jeżdżące nią do sklepu, do pracy czy w inne miejsca - mówi Pani Izabela, która tramwajem dojeżdża codziennie do pracy.

 

Wakacyjne cięcia w komunikacji są pozbawione sensu. Następstwem tej decyzji jest przepełnienie pojazdów, co skutkuje obniżeniem komfortu podróży. Jest to też działanie uszczuplające aktualną ofertę przewozową - mówi Pan Marcin, pasażer wrocławskiej komunikacji.

 

Co ważne, przecież nawet sami uczniowie korzystają latem z komunikacji zbiorowej.

 

W wakacje korzystam z komunikacji miejskiej dojeżdżając na spotkania ze znajomymi, albo do pracy dorywczej - mówi Marek, uczeń wrocławskiego liceum.

 

Wakacje to też czas wzmożonego ruchu turystycznego. Z zajezdni nie wyjadą także specjalne linie tramwajowe T4 i T9, uruchamiane od 11 maja do 20 czerwca w weekendy i święta, w celu odciążenia linii tramwajowych kursujących w rejonie ZOO, Hali Stulecia i Pergoli.

 

O zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej podczas wakacji pisaliśmy TUTAJ.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja

Czy potrzebujemy wakacyjnych cięć w komunikacji?