Z pasją o komunikacji!

W związku z remontem torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i ul.Kutnowskiej, zostaną wprowadzone zmiany kursowania linii tramwajowych 2, 6, 7, 17, 74.

 

Zmiany obowiązujące 20 i 21 lutego

Na czas budowy rozjazdów tymczasowych dla tramwajów w pobliżu skrzyżowania ul. Powstańców Śląskich i ul. Kutnowskiej, ruch tramwajowy na odcinku Hallera - Klecina zostanie zawieszony.

 

Linie 2 i 17

Tramwaje linii 2 i 17 będą kursowały od ul. Powstańców Śląskich przez al. Hallera i ul. Grabiszyńską do pętli "Grabiszyńska (Cmentarz)".

 

Linie 6 i 74

Tramwaje linii 6 będą kursowały na trasie Kowale - FAT przez ul. Powstańców Śląskich i al. Hallera, a kursy linii tymczasowej 74 zostaną skrócone do przystanku "FAT".

 

Linia 7

Tramwaje linii 7 będą kursowały od ul. Powstańców Śląskich przez al. Hallera do pętli "Grabiszynek".

 

Komunikacja zastępcza

Na odcinku Hallera - Krzyki będą kursowała zastępcza linia autobusowa nr 702 z częstotliwością co 5 minut. Zostanie również uruchomiona zastępcza linia tramwajowa nr 77 na trasie Krzyki - Klecina, kursująca z częstotliwością co 10 minut.

 

Honorowanie biletów

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju 2, 6, 7, 17 lub posiadają bilet okresowy na te linie, będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 702, tramwajem linii 77 oraz autobusami linii D i 133 na odcinku Hallera - Klecina.

Powyższa zasada będzie obowiązywała również w kierunku powrotnym. Skasowany bilet jednorazowy zachowuje ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

 

Zmiany obowiązujące od 22 lutego

Po wybudowaniu rozjazdów tymczasowych dla tramwajów, od dnia 22 lutego tramwaje linii 2, 7, 17 powrócą na stałe trasy przejazdu, a kursy linii zastępczych 77 i 702 zostaną zawieszone.

Ze względu na ograniczoną przepustowość torowiska w obrębie prowadzonych prac, linie 6 i 74 nadal będą kursowały do przystanku "FAT".

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zmiany w komunikacji tramwajowej 20 i 22 lutego