Z pasją o komunikacji!

W związku z wprowadzeniem stanu wojennego na terytorium Ukrainy, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, wydał zarządzenie w sprawie nieodpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

 

Z nieodpłatnych przejazdów komunikacją miejską na terenie Wrocławia korzystać mogą uchodźcy wojenni z Ukrainy, którzy posiadają dokument potwierdzający ich wjazd na terytorium Polski po 24 lutego 2022 r. Zarządzenie obowiązuję do 31 marca 2022 r.

 

Dodatkowo MPK Wrocław solidaryzuje się z obywatelami Ukrainy uciekającymi przed wojną i wspiera ich symbolicznie poprzez flagi Ukrainy i Wrocławia umieszczone na tramwajach MPK Wrocław.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Uchodźcy wojenni jeżdżą za darmo