Z pasją o komunikacji!

Wszystko właśnie na to wskazuje iż przechodzenie przez tory w niedozwolonym miejscu doprowadziło wczoraj rano do śmierci.

O godzinie 6.30 na ul. Kosmonautów, na wysokości ul. Jeżowskiej pod jadący tramwaj wpadł mężczyzna. Do zdarzenia doszło między przystankami przy ul. Kamiennogórskiej i Grabowej. Według zeznań świadków mężczyzna wchodząc na tory nie rozejrzał się i nie zauważył jadącego wprost na niego tramwaju nr 72 w kierunku Leśnicy.

Ten jedyny i zarazem ostatni błąd tego człowieka przyczynił się do zatrzymania tramwajów na prawie cztery godziny. Wersji świadków zdarzenia oficjalnie nie potwierdza policja. Funkcjonariusze wiek ofiary ocenili na 50 - 60 lat i wciąż starają się ustalić jej tożsamość. Do godz. 11.40 do Leśnicy jeździły autobusy zastępcze, a linia 710 jeżdżąca na co dzień między Pilczycami a przystankiem przy ul. Grabowej, wczoraj dojeżdżała aż do Leśnicy.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Potrącony przez nieuwagę?