Z pasją o komunikacji!

W nowej, zastępczej linii autobusowej 723, którą uruchomiono na początku grudnia, świeci pustkami.

Pasażerowie nie korzystają z owej linii, ponieważ jeździ ona bardzo rzadko, bowiem raz na pół godziny. Jest to natomiast jedyny możliwy sposób dostania się z pl. Bema w rejon Hali Targowej. Przypomnijmy, że przejazd dla tramwajów przez Mosty Młyńskie został zamknięty z powodu coraz gorszego stanu mostów.

Autobus linii 723 kursują od Hali Targowej przez ul. Piaskową, św. Katarzyny, plac Dominikański, ul. Janickiego, Kraińskiego, Grodzką, most Uniwersytecki i Drobnera do placu Bema. Przystanek końcowy znajduje się w rejonie skrzyżowania ul. Sienkiewicza z ul. Świętokrzyską. W Wydziale Transportu poinformowano, że cały czas są prowadzone badania napełnienia tejże linii i być może, częstotliwość zostanie zwiększona. Póki co jedno określenie rzuca się na usta. Ta linia to po prostu - muchowóz.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Pustki w 723