Z pasją o komunikacji!

Ledwo, co odetchnęliśmy po wszelkich objazdach na Oporowie (linia 704) i Tarnogaju (linia 715). Jednak znów czekają nas zmiany związane z remontami torowisk.

100 milionów złotych to kwota, jaka zostanie wydana na modernizację torów tramwajowych. Oto wykaz inwestycji, które są zaplanowane na 2011 rok.

Wymiana nawierzchni torowiska od przystanku Plac Grunwaldzki do Mostu Grunwaldzkiego.

Przebudowa torów na ul. Piłsudskiego. Czyli: przebudowa rozjazdów na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego ze Świdnicką oraz przebudowa odcinka torowiska na ul. Piłsudskiego od pl. Legionów do Świdnickiej. Roboty zaplanowano pierwszą połowę roku. Prace mają się zakończyć nie później niż 22 maja.

Przebudowa odcinka torowiska od pl. Jana Pawła II do pl. Orląt Lwowskich. Prace rozpoczną się wiosną, koniec przewidziano najpóźniej 17 lipca.

Przebudowa pętli tramwajowej Stadion Olimpijski. Początek wiosną, a koniec po 3 miesiącach.

Modernizacja torów na odcinku al. Różyckiego od pętli Stadion Olimpijski do Mostu Szczytnickiego. Jest to odcinek, zawierający ostre łuki, zbyt ostre dla Skody. Również zostanie odnowione przejście podziemne koło Stadionu Olimpijskiego. Zakończenie prac - 31 maja.

Wymiana i przebudowa zwrotnic na rozjazdach na pl. Dominikańskim (od strony ul. Piotra Skargi), Skrzyżowaniu Kazimierza Wielkiego i Ruskiej oraz na ul. Legnickiej przy dawnej zajezdni tramwajowej (okolice przystanku Kwiska). Roboty będą prowadzone w nocy. Zakończą się w listopadzie.

Przebudowa rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z Kołłątaja. Planowane rozpoczęcie prac to druga połowa roku.

Przebudowa torowiska tramwajowego na ul. Legnickiej na odcinku od pl. Jana Pawła II do ul. Na Ostatnim Groszu. Najprawdopodobniej drogowcy wkroczą tu wiosną i prace potrwają do końca lata.

Budowa węzła przesiadkowego w rejonie dworców PKP i PKS wraz z przebudową torowiska na ul. Glinianej i Borowskiej od Hubskiej do Peronowej. Prace potrwają około 9 miesięcy, mają rozpocząć się w marcu i zostaną zakończone jesienią tego roku.

Torowisko na al. Armii Krajowej zostanie zmodernizowane między skrzyżowaniem z ul. Bardzką, a Tarnogajską do końca czerwca.

Tory na ulicy Tarnogajskiej przejdą remont na odcinku między ul. Klimasa, a pętlą Tarnogaj. Prace skończą się w czerwcu.

Torowisko na ul. Śrubowej. Tory zostaną wymienione między ul. Robotniczą a Strzegomską do końca wakacji.

Modernizację przejdą rozjazdy na ul. Jagiełły między mostem Sikorskiego a skrzyżowaniem z Dubois i Dmowskiego. Wymieniona będzie też nawierzchnia torowiska. Prace zaplanowane na czerwiec mają potrwać około 6 tygodni.

Generalny remont pętli Sępolno. Prace będą prowadzone podczas wakacji tego roku.

Ul. Dubois i Pomorska. Tu wymienione zostaną rozjazdy i nawierzchnia. Prace planowane są na czerwiec i lipiec.

Pl. Społeczny - remont w marcu i kwietniu przejdzie torowisko od mostu Grunwaldzkiego do estakady.

To najprawdopodobniej wszystkie remonty, jakie będą miały miejsce w 2011 roku na wrocławskich torowiskach. Jedyne, co możemy zrobić to uzbroić się w cierpliwość i nie narzekać, bo dzięki remontom, komunikacja miejska będzie szybsza, na pewno w teorii, a czy w praktyce? Czas pokarze…

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Remonty torowisk w 2011 roku