Z pasją o komunikacji!

Dwa nowe tramwaje typu Protram 205WrAs dziś przechodziły testy i wkrótce trafią do wrocławskiego MPK na zajezdnię Borek.

Oczywiście nie zabraknie niespodzianek i nowości, gdyż nowe wozy różnią się wieloma szczegółami od swych poprzedników. Na pierwszy rzut oka widać monitoring (8 kamer) w tym po jednej nad każdą parą drzwi oraz dwie kamery pokazujące drogę cofania jak i tą przed wozem. Najbardziej wyrazista nowość to nowa tapicerka na fotelach.

Siedzenia są obite niebieskim materiałem z literami "W", jednak nie są to takie same fotele jak w Skodzie 19T. Kolejną nowością jest nowe oprogramowanie falowników dzięki czemu tramwaj powinien lepiej jeździć hamować. Nowe wozy obdarzone są numerami #2719 oraz #2720. Kolejne wozy są już w budowie i na dzień dzisiejszy montowana jest w nich elektryka, będą one miały numery #2721 i #2722.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Dostaw 205-tek ciąg dalszy