Z pasją o komunikacji!

Już w niedzielę 12 stycznia 2014 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz XXII. Z tej okazji będziemy mogli między innymi podróżować dwoma zabytkowymi tramwajami po torowiskach naszego miasta.

Na trasę wyjedzie "Strachotek", czyli Konstal 102N #2002 oraz niedawno wyremontowany Konstal 4N #1336 noszący od 6 grudnia 2013 roku imię "Mikołaj". Oba wozy są koloru czerwonego, dzięki czemu doskonale wkomponują się w motywy WOŚP. Wagony będą obsługiwały linię 6w, której trasa będzie zaczynała się na pętli Krzyki, a kończyła na Kowalach. Dokładny jej przebieg oraz godziny odjazdów z poszczególnych przystanków prezentujemy na końcu tego artykułu. Łatwo zauważyć, że jest to droga liniowej "szóstki", dlatego też orkiestrowa linia nosi nazwę 6, a literka "w" to skrót od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pierwszy kurs, który rozpocznie świętowanie finału WOŚP wyjedzie z pl. Teatralnego o godzinie 0:07 w niedzielę 12 stycznia 2014 roku.

Opłata za przejazd linią 6w to dobrowolny datek, który będziemy mogli wrzucić do puszek wolontariuszy kwestujących w zabytkowych tramwajach.

Cała impreza odbędzie się dzięki Klubowi Miłośników Transportu Zbiorowego oraz Towarzystwu Miłośników Wrocławia.

 

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zabytkowe tramwaje na XXII finał WOŚP