Z pasją o komunikacji!

Od 4 czerwca 2016 roku (sobota) rozpocznie się wymiana rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat i św. Mikołaja. Prace potrwają trzy tygodnie.

W związku z tym zmienią się trasy następujących linii tramwajowych: 3, 6, 7, 10, 14, 15, 20, 23, 24 i 33. Będą też zmiany w lokalizacji przystanków autobusowych."Trójka" w kierunku pętli Leśnica zostanie skierowana objazdem od pl. Dominikańskiego przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Szewską, Grodzką, most Pomorski, ulicę Pomorską, Dubois, most Mieszczański i most Sikorskiego do pl. Jana Pawła II.

Tramwaje linii 10 i 33 jadące w kierunku Pilczyc i Leśnicy pojadą objazdem od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale do placu Jana Pawła II.

Tramwaje linii 23 w kierunku pętli przy ulicy Robotniczej, od placu Bema pojadą przez ulicę Drobnera, Dubois, most Mieszczański i most Sikorskiego do placu Jana Pawła II.

"Dwudziestka" do Leśnicy pojedzie przez pl. Orląt Lwowskich z pominięciem przystanku "Narodowe Forum Muzyki" przy ulicy Krupniczej oraz przystanku "Rynek" przy ulicy Kazimierza Wielkiego.

W kierunku przeciwnym tj. od strony ulicy Legnickiej do placu Dominikańskiego, czy Renomy tramwaje linii 3, 10, 20 i 33 będą kursowały po stałej trasie przejazdu.

"Szóstka" w kierunku pętli Krzyki będzie kursowała od pl. Bema objazdem przez mosty Młyńskie, Halę Targową, plac Dominikański i ulicę Skargi, Teatralną do ulicy Świdnickiej, a "siódemka" od ulicy Drobnera przez ulicę Dubois, most Mieszczański, most Sikorskiego, plac Jana Pawła II i ulicę Ruską do ulicy Kazimierza Wielkiego. W kierunku powrotnym linia 6 i 7 będzie kursowała bez zmian.

"Piętnastka" w obu kierunkach będzie kursowała od ulicy Pomorskiej przez ulicę Dubois, plac Jana Pawła II, plac Orląt Lwowskich do placu Legionów.

Tramwaje linii 14 będą kursowały w relacji Krzyki - Osobowice przez aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską a w kierunku przeciwnym oznaczone numerem 24 w relacji Osobowice - Krzyki.

Zawieszone zostanie kursowanie linii 14 i 24 na trasie Osobowice - Powstańców Śląskich - Osobowice przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Podwale i Świdnicką.

Dodatkowo, celem zachowania przepustowości ciągów komunikacyjnych w rejonie placu Jana Pawła II, tramwaje linii 33 w godzinach szczytów komunikacyjnych będą kursowały z częstotliwością co 12 minut.

Prowadzone prace przy rozjazdach tramwajowych spowodują również konieczność zmiany lokalizacji przystanków autobusowych w rejonie skrzyżowania.

Autobusy linii 132, 142 jadące w kierunku Różanki i Karłowic oraz kursy realizowane do zajezdni przy ulicy Obornickiej będą zatrzymywały się na przystanku autobusowym przy ulicy Kazimierza Wielkiego (zatoka autobusowa dla linii K) zamiast na przystanku przy torowisku tramwajowym.

Autobusy linii K, 132, 142, 247, 257 jadące w kierunku Nowego Dworu, Gaju czy Dworca Głównego PKP oraz kursy realizowane z zajezdni przy ulicy Obornickiej będą zatrzymywały się na tymczasowym przystanku zlokalizowanym przy jezdni ulicy Nowy Świat za skrzyżowaniem z ulicą Cieszyńskiego zamiast na przystanku przy torowisku tramwajowym.

(opracowano na podstawie: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Wymiana rozjazdów tramwajowych w centrum