Z pasją o komunikacji!

Od 23 czerwca 2018 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 33.

 

Jest to związane z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą nawierzchni w torowisku tramwajowym na placu Grunwaldzkim na odcinku od Ronda Reagana do mostu Szczytnickiego, od 23 czerwca 2018 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 33.

 

Tramwaje linii 33 zostaną skierowane od Ronda Reagana w obu kierunkach przez ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Wróblewskiego do pętli ZOO przy skrzyżowaniu ulicy Wróblewskiego z ulicą Kopernika.

 

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 33 będą mogli kontynuować podróż autobusami linii D, 116, 121, 131, 141 na odcinku pl. Grunwaldzki - Kochanowskiego - Kochanowskiego oraz autobusami linii 115 na odcinku pl. Grunwaldzki - Sępolno - pl. Grunwaldzki i odwrotnie.

 

Dodatkowo pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 33 będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 9 i 17 na odcinku Galeria Dominikańska - Sępolno - Galeria Dominikańska i odwrotnie.

 

Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

 

Pasażerowie, którzy posiadają bilet okresowy na linię 33 będą mogli kontynuować dodatkowo podróżować:

 • autobusami linii 115 na odcinku pl. Grunwaldzki - Sępolno - pl. Grunwaldzki
 • tramwajami linii 9 i 17 na odcinku Galeria Dominikańska - Sępolno - Galeria Dominikańska.

 

Czas trwania prac planowany jest na około 2 miesiące.

(źródło: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zmiana trasy linii tramwajowej 33