Z pasją o komunikacji!

Od 23 czerwca 2018 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 122 i kursów nocnych linii 206 i 240.

 

Jest to związane z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z budową torowiska tramwajowego na ulicy Hubskiej oraz zamknięciem jezdni ulicy Pułaskiego na odcinku od ulicy Małachowskiego do ulicy Dyrekcyjnej (prace pod wiaduktem kolejowym).

 

Autobusy linii 122 jadące z Nowego Dworu w kierunku Dworca Autobusowego będą kursowały objazdem od ulicy Swobodnej przez ulicę Ślężną, Dyrekcyjną i Gajową do ulicy Suchej z pominięciem przystanku "Dworzec Główny", który zlokalizowany jest przy ulicy Peronowej.

 

Na trasie objazdu autobusy zatrzymają się dodatkowo na przystanku "Dworzec Autobusowy", który zlokalizowany jest na ulicy Ślężnej za skrzyżowaniem z ulicą Suchą i Swobodną.

 

Kursy linii nocnej 206 i 240 realizowane w kierunku Dworca Autobusowego, od ulicy Pułaskiego i Dworcowej pojadą objazdem przez ulicę Piłsudskiego, Peronową, Ślężną, Dyrekcyjną i Gajową do ulicy Suchej.

 

Prace potrwają około 2-3 miesięcy.

(źródło: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja

Zmiany trasy linii autobusowej 122, 206 i 240