Z pasją o komunikacji!

Od 8 lutego 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 0L, 0P, 6, 14, 23, 24, 31 i 32 oraz linii autobusowych 106, 122, 127, 144, 149 i 250.

 

Jest to związane z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór w zakresie przebudowy placu Orląt Lwowskich.

 

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA

Linia 0L i 0P

Tramwaje linii okólnej 0L i 0P będą kursowała objazdem w obu kierunkach od placu Jana Pawła II przez ulicę Ruską (św. Mikołaja), Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów z pominięciem przystanku "pl. Orląt Lwowskich".

 

Linia 6

"Szóstka" w kierunku pętli Krzyki będzie kursowała od pl. Bema objazdem przez mosty Młyńskie, Halę Targową, plac Dominikański i ulicę Skargi, Teatralną do ulicy Świdnickiej.

W kierunku powrotnym linia 6 będzie kursowała bez zmian.

 

Linia 14

"Czternastka" jadąca z Osobowic w kierunku FAT-u będzie kursowała od ulicy Kazimierza Wielkiego objazdem przez ulicę Widok i plac Teatralny z pominięciem przystanku "Narodowe Forum Muzyki" i "Renoma".

W kierunku powrotnym z FAT-u do pętli Osobowice będzie kursowała objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat i most Pomorski do ulicy Pomorskiej.

 

Linia 23

Tramwaje linii 23 jadące z pętli Kromera w kierunku pętli Pilczyce, od placu Bema pojadą przez ulicę Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką i Nowy Świat do ulicy św. Mikołaja, a w kierunku przeciwnym od placu Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, Dubois i Drobnera do placu Bema.

 

Linia 24

Tramwaje linii 24 jadące z Osobowic w kierunku FAT-u będą kursowały objazdem od ulicy Pomorskiej przez most Pomorski, ulicę Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do pl. Legionów.

W kierunku powrotnym linia będzie kursowała objazdem od ulicy Świdnickiej przez plac Teatralny, ulicę Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego z pominięciem przystanku "Narodowe Forum Muzyki".

 

Linia 31 i 32

Tramwaje linii 31 i 32 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Jana Pawła II przez ulicę Ruską (św. Mikołaja), Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów z pominięciem przystanku "pl. Orląt Lwowskich".

 

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

Linia 106

Autobusy linii 106 jadące z ulicy Dworcowej w kierunku Portu Lotniczego zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez pl. Jana Pawła II, ulicę Legnicką, pl. Strzegomski, ulicę Strzegomską i Śrubową do ulicy Robotniczej, a w kierunku przeciwnym obecną trasą przejazdu od ulicy Robotniczej przez ulicę Piłsudskiego, pl. Legionów do ulicy Świdnickiej.

 

Linia 122 i 127

Autobusy linii 122 i 127 jadące od strony Popowic i Szczepina w kierunku placu Legionów zostaną skierowane objazdem od ulicy Zachodniej przez ulicę Sikorskiego, Podwale, pl. Jana Pawła II, ulicę Podwale, Zelwerowicza, Sokolniczą, plac Orląt Lwowskich i ulicę Piłsudskiego do placu Legionów.

Autobusy będą zatrzymywały się na placu Jana Pawła II na przystanku tramwajowym od strony Mostu Sikorskiego (przystanek dla linii tramwajowej 0L).

W kierunku powrotnym linia 122 i 127 będzie kursowała bez zmian obecną trasą przejazdu.

 

Linia 144 i 250

Autobusy linii 144 i kursy nocne linii 250 jadące od strony Osiedla Nadodrze w kierunku placu Legionów zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez ulicę Zelwerowicza, Sokolniczą, plac Orląt Lwowskich i ulicę Piłsudskiego do placu Legionów.

Autobusy będą zatrzymywały się na placu Jana Pawła II na przystanku tramwajowym od strony Mostu Sikorskiego (przystanek dla linii tramwajowej 0L).

W kierunku powrotnym linia 144 będzie kursowała bez zmian obecną trasą przejazdu.

 

Linia 149

Autobusy linii 149 jadące z placu Grunwaldzkiego w kierunku Nowego Dworu zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez pl. Jana Pawła II, ulicę Legnicką i Nabycińską do ulicy Robotniczej (przystanek przy Dworcu Świebodzkim), a w kierunku przeciwnym obecną trasą przejazdu od ulicy Robotniczej przez ulicę Piłsudskiego, pl. Legionów do ulicy Świdnickiej.

 

BILETY OKRESOWE

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

 

Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 103, 104 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii 122 i 127 od strony Kozanowa lub Popowic do pl. Jana Pawła II.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 122, 127 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii 103 i 104 od strony Kozanowa lub Popowic do pl. Jana Pawła II.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 149 mogą również kontynuować podróż autobusem linii 106, 107, 109, 132, 142, 148 i 609 przez ulicę Legnicką (na odcinku pl. Jana Pawła II - Nowy Dwór - pl. Jana Pawła II/pl. Solidarności) bez żadnych dodatkowych dopłat.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 106 i 148 mogą również kontynuować podróż autobusem linii 149 (na odcinku Wzgórze Partyzantów - Nowy Dwór - Dworcowa) bez żadnych dodatkowych dopłat.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 0L/0P, 14, 24, 31 i 32 mogą również kontynuować podróż autobusem linii 122, 127, 144, 240 i 250 (na odcinku pl. Legionów - pl. Jana Pawła II - pl. Legionów) bez żadnych dodatkowych dopłat.

(źródło: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Przebudowa pl. Orląt Lwowskich - zmiany tras