Z pasją o komunikacji!

Od 12 września 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 0P, 1, 7, 20 i 74.

 

Jest to związane z planowanym zakończeniem prac związanych z przebudową torowiska tramwajowego na Alei Hallera na odcinku od ulicy Mieleckiej do ulicy Ojca Beyzyma oraz na ulicy Żmigrodzkiej od ulicy Zawalnej do ulicy Bałtyckiej. Celem przypomnienia, tramwaje linii 0L, 3, 5, 6, 8, 9, 11, 17, 31, 32 i 33 kursują już stałymi trasami przejazdu.

 

Dodatkowo tramwaje linii 7 i 20 również powrócą na swoje stałe trasy przejazdu, a tramwaje linii 1 wrócą na trasę od placu Powstańców Wielkopolskich przez ulicę Trzebnicką i Żmigrodzką do pętli "Poświętne".

 

Tramwaje linii 74 od ulicy Grabiszyńskiej zostaną skierowane do pętli Krzyki przez aleję Hallera i ulicę Powstańców Śląskich, a postoje techniczne linii 0P zostaną przeniesione z placu Staszica na Dworzec Nadodrze.

 

Z powodu prowadzonych prac na Rondzie Reagana, tramwaje linii 0P, 2, 4, 10 i 16 nadal będą kursowały objazdami.

 

W związku z przywróceniem komunikacji tramwajowej na alei Hallera, kursy okresowej linii autobusowej 720 zostaną zlikwidowane.

 

W związku z przedłużeniem prac związanych z przebudową torowiska na ulicy Olszewskiego, celem usprawnienia obsługi komunikacyjnej Wielkiej Wyspy, od 12 września 2020 roku (sobota) zostanie wprowadzona zmiana trasy autobusów linii 701, która zostanie przedłużona do placu Grunwaldzkiego.

Z uwagi na wykorzystaną przepustowość wyspy centralnej Ronda Reagana, autobusy linii 701 będą kursowały wyłącznie przez przystanek zlokalizowany przy zatoce autobusowej pod budynkiem "Grunwaldzki Center" (środkowy przystanek).

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja

Zmiany tras linii 0P, 1, 7, 20, 74 i 701