Z pasją o komunikacji!

W najbliższy weekend ruszą prace związane z podłączeniem zabytkowego szaletu znajdującego się przy ulicy Różyckiego w Parku Szczytnickim do sieci kanalizacyjnej.

W związku z tym od 18 października od godziny 20:00 do 20 października 2013 roku linie 9, 17 i 33 PLUS pojadą zmienioną trasą.

Objazd tramwajów 9 i 17 jadących w obu kierunkach rozpocznie się od ulicy Sienkiewicza, następnie pojadą one przez ulicę Piastowską, plac Grunwaldzki, ulicę Curie-Skłodowskiej i Mickiewicza. Swoją trasę zakończą tradycyjnie na pętli Sępolno.

Linia 33 PLUS zmieni trasę od placu Grunwaldzkiego. Pojedzie przez ulicę Piastowską, Sienkiewicza i Wyszyńskiego do przystanku Katedra.

Z powrotem Plus będzie kierował się przez most Pokoju oraz plac Społeczny i od przystanku Galeria Dominikańska wróci na swoją stałą trasę.

W związku z tym, że tramwaje 33 PLUS nie będą dojeżdżały do pętli Stadion Olimpijski zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza 709 z placu Grunwaldzkiego. Autobus pojedzie przez most Szczytnicki i ulicę Różyckiego, a z powrotem ulicą Moniuszki.

Stałe trasy przejazdu zostaną przywrócone w poniedziałek 21 października 2013 roku.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Objazdy z powodu remontu szaletu