Z pasją o komunikacji!

Od stycznia 2017 roku po przeanalizowaniu wniosków pasażerów zostaną wprowadzone zmiany tras linii autobusowych A, 125, 126 i kursów nocnych linii 247 i 251.

Na powyższy dzień planowane jest oddanie do ruchu nowej pętli autobusowej w rejonie skrzyżowania ulicy Racławickiej i Odkrywców i zakończenie kolejnego etapu prac związanych z budową ulicy Racławickiej wraz z mostem przez rzekę Ślęzę.

Trasa autobusów linii A zostanie przedłużona od strony Alei Piastów do nowej pętli autobusowej przy ulicy Racławickiej. Kursy autobusów linii 126 zapewnią obsługę komunikacyjną ulicy Racławickiej dojeżdżając od strony ulicy Powstańców Śląskich do pętli przy ulicy Racławickiej.

Autobusy linii 125 jadące z pętli Brochów będą kursowały w wydłużonej relacji do pętli Krzyki, w obu kierunkach przez Aleję Piastów, ulicę Racławicką, Skarbowców, Sowią i Krzycką do pętli Krzyki.

W porze nocnej, kursy linii 251 zostaną również wydłużone do pętli Krzyki przez ulicę Racławicką, Skarbowców, Sowią i Krzycką.

Dla poprawy informacji pasażerskiej, obecne kursy linii 247 realizowane w relacji Poświęcka (Ośrodek Zdrowia) - Skarbowców (pętla) zostaną wydzielona jako osobna linia nocna 248, która będzie kursowała w relacji Poświęcka (Ośrodek Zdrowia) - Racławicka (pętla). Autobusy nowej linii nocnej 248 będą kursowały od ulicy Powstańców Śląskich bezpośrednio ulicą Racławicką do nowej pętli autobusowej. W kierunku powrotnym, autobusy będą kursowały ulicą Racławicką, Gajowicką i Hallera do ulicy Powstańców Śląskich.

Obsługę komunikacyjną ulicy Skarbowców w porze nocnej będą zapewniały autobusy linii 251.

(opracowano na podstawie: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Nowa pętla autobusowa przy ulicy Racławickiej