Z pasją o komunikacji!

Ogłoszono przetarg na nowe tramwaje, a stare zabytkowe idą na sprzedaż. W tym przypadku Konstal 102Na.

 

Historia

MPK Wrocław ogłosiło przetarg na sprzedaż dość wyjątkowej stodwójki. Złotej stodwójki. Wystawiony na sprzedaż tramwaj miał kilka okresów w swoim życiu. Był wagonem gospodarczym, nauką jazdy, żeby potem znów stać się wagonem gospodarczym. W zeszłym roku #087-G (oryginalnie #2061) wziął udział w inauguracji Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Został pomalowany na złoto, a wewnątrz aktorzy grali role aniołów. Obecnie tramwaj stacjonuje na Zajezdni IV “Borek”. Otrzymał nawet odświeżone naklejki numeru taborowego.

 

Szczegóły sprzedaży

Cena wywoławcza to 20 tysięcy złotych netto. Aby wziąć udział w sprzedaży należy wpłacić wadium w wysokości dwóch tysięcy złotych. Tramwaj nie jest sprzedawany na złom, tylko jako pojazd do dalszej eksploatacji. Czy jest szansa, że Konstal zmieni właściciela który zachowa go jako zabytek?

 

Warto zachować tą stodwójeczkę, każdy zabytek jest na wagę złota. Szkoda że, MPK nie chce przekazać jej miłośnikom - mówi Michał, członek jednej z Facebookowych grup zrzeszających sympatyków komunikacji miejskiej.

 

Zobaczcie jak m.in. omawiana 102-jka wyglądała podczas otwarcia ESK 2016:

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zabytek na sprzedaż