Z pasją o komunikacji!

Ogłoszono przetarg na nowe tramwaje, a stare zabytkowe idą na sprzedaż. W tym przypadku Konstal 102Na.

 

Historia

MPK Wrocław ogłosiło przetarg na sprzedaż dość wyjątkowej stodwójki. Złotej stodwójki. Wystawiony na sprzedaż tramwaj miał kilka okresów w swoim życiu. Był wagonem gospodarczym, nauką jazdy, żeby potem znów stać się wagonem gospodarczym. W zeszłym roku #087-G (oryginalnie #2061) wziął udział w inauguracji Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Został pomalowany na złoto, a wewnątrz aktorzy grali role aniołów. Obecnie tramwaj stacjonuje na Zajezdni IV “Borek”. Otrzymał nawet odświeżone naklejki numeru taborowego.

 

Szczegóły sprzedaży

Cena wywoławcza to 20 tysięcy złotych netto. Aby wziąć udział w sprzedaży należy wpłacić wadium w wysokości dwóch tysięcy złotych. Tramwaj nie jest sprzedawany na złom, tylko jako pojazd do dalszej eksploatacji. Czy jest szansa, że Konstal zmieni właściciela który zachowa go jako zabytek?

 

Warto zachować tą stodwójeczkę, każdy zabytek jest na wagę złota. Szkoda że, MPK nie chce przekazać jej miłośnikom - mówi Michał, członek jednej z Facebookowych grup zrzeszających sympatyków komunikacji miejskiej.

 

Zobaczcie jak m.in. omawiana 102-jka wyglądała podczas otwarcia ESK 2016:

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja

Zabytek na sprzedaż