Z pasją o komunikacji!

W związku z planowanym oddaniem do użytku ulicy Berenta po remoncie i czasowej awarii wodociągowej planowane są zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej od dnia 30 stycznia 2021r. (sobota).

 

WWraz z przywróceniem ruchu komunikacji miejskiej na ulicy Berenta, linie  A, 105, 116, 118, 130, 132 i 246 powrócą na swoje stałe trasy przejazdu. Dodatkowo zostaną uruchomione nowe przystanki autobusowe przy placu Daniłowskiego, które będą zlokalizowane za skrzyżowaniem Alei Kasprowicza i ulicy Berenta:

 • w kierunku ulicy Żmigrodzkiej przystanek będzie zlokalizowany na Alei Kasprowicza w pobliżu skrzyżowania z ulicą Staffa;
 • w kierunku ulicy Sołtysowickiej przystanek będzie zlokalizowany na Alei Kasprowicza pomiędzy ulicą Berenta a ulicą Przybyszewskiego;
 • w kierunku Kromera przystanek będzie zlokalizowany na ulicy Berenta za skrzyżowaniem z Aleją Kasprowicza.

Dodatkowo zostanie zmieniona nazwa obecnego przystanku "pl. Daniłowskiego", który zlokalizowany jest przy ulicy Przybyszewskiego pomiędzy ulicą Czajkowskiego a Aleją Kasprowicza na "Przybyszewskiego".

 

W związku z koniecznością usunięcia awarii MPWiK na ulicy Przybyszewskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Czajkowskiego, w dniu 30 stycznia 2021 roku (sobota) w godzinach 6:00 - 15:00 zostanie wprowadzona zmiana trasy linii autobusowych A, 116 i 119.

Autobusy linii A zostaną przedłużone do pętli przy ulicy Redyckiej na Sołtysowicach z pominięciem ulicy Koszarowej.

Autobusy linii A, 116 i 119 jadące z pętli "Sołtysowice" w kierunku placu Daniłowskiego pojadą objazdem od ulicy Sołtysowickiej przez ulicę Przesmyckiego i Przybyszewskiego do placu Daniłowskiego z pominięciem przystanku:

"Koszarowa (Szpital)" przy ulicy Koszarowej;
"Przybyszewskiego" przy ulicy Przybyszewskiego na wysokości Uniwersytetu Wrocławskiego.
W kierunku przeciwnym trasa autobusów linii 116 i 119 pozostanie bez zmian.

Natomiast przy ul. Hutniczej zmiany trasy linii autobusowej 136 i kursów nocnych linii 246 zostaną wprowadzone od godziny 5:00 30 stycznia (sobota) do odwołania.

Autobusy linii 136 i 246 jadące z Kozanowa w kierunku ulicy Lotniczej będą kursowały objazdem od ulicy Gwareckiej przez ulicę Pilczycką, Królewiecką, Aleję Śląska do ulicy Lotniczej.

 
Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zmiany w komunikacji miejskiej od 30 stycznia