Z pasją o komunikacji!

Dzisiaj (26 października 2014 roku) odbył się ostatni kurs wrocławskiego przegubowca, Ikarusa 280.70E.

Węgierski wytwór zrobił dzisiaj trzy kursy na odcinku pl. Grunwaldzki - pl. Jana Pawła II - pl. Bema - pl. Grunwaldzki.

Pierwszy kurs odjechał punktualnie o godzinie 11:00 spod wieżowca Grunwaldzki Center. Nie obyło się bez małej wpadki. Kierowca zapomniał, że ma się zatrzymać na Rondzie Reagana i w związku z tym na pętli Reja nastąpił nawrót i około godziny 11:10 wóz ponownie odjechał z pętli pl. Grunwaldzki.

Przejazd darmową linią I cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszyscy, i młodzi i starzy pożegnali ostatniego Ikarusa. Panowała miła atmosfera.

Niektóre osoby czekające na przystankach myliły Ikarusa z normalnym liniowym autobusem. Gdy w środku okazało się że "to nie ich autobus", każdy się śmiał. Ogólnie, upamiętnienie węgierskiego przegubowca było miłym gestem ze strony wrocławskiego MPK. Teraz czekamy na upamiętnienie Jelczy. ;)

Pozytywne jest to, że pojazd zostanie zachowany jak zabytkowy i odremontowany przez Klub Sympatyków Transportu Miejskiego.

 

  • Galeria

>> ZDJĘCIA ZNAJDUJĄ SIĘ W GALERII TEMATYCZNEJ <<


Jechaliście Ikarusem? Jak Wasze wrażenia? Lubiliście te autobusy a może ich nienawidziliście? Pochwalcie się w komentarzach!

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Koniec pewnej epoki w MPK (ZDJĘCIA)