Z pasją o komunikacji!

W nocy z soboty na niedzielę (9/10 stycznia 2016 roku) o północy na pl. Teatralnym miało miejsce uroczyste otwarcie specjalnej linii "13".

Można było wtedy jako pierwsza osoba we Wrocławiu wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Linia "13" została uruchomiona przez Klub Miłośników Transportu Zbiorowego przy Towarzystwie Miłośników Wrocławia z okazji XXIV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Specjalne tramwaje (Konstal 102N #2002 "Strachotek", Konstal 4N #1336 "Mikołaj", Linke-Hofmann Standard #1217 "Juliusz", Linke-Hofmann Standard #1209 "Baba Jaga") kursowały w takcie co 20 minut od godziny 14.30 do około 20.00 na trasie Oporów - Rynek. Przejazd w kierunku pętli Oporów odbywał się przez ul. Grabiszyńską, a w kierunku Rynku przez ul. Powstańców Śląskich.

W tramwajach nie trzeba było kasować biletów. Opłatą za przejazd był dobrowolny datek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do pojazdów wsiadali ludzie starsi, którzy z nostalgią wspominali czasy młodości, kiedy jeździli nimi do szkoły lub z rodzicami. Najstarsze tramwaje, czyli "Baba Jaga" i "Juliusz" notowały największe napełnienia, szczególnie kursy wieczorne - mówi Marcin Muszyński z Klubu Miłośników Transportu Zbiorowego.

W jednym z wozów znajdowała się wyjątkowa "Giga pucha", którą każdy mógł obejrzeć. Jest to pierwsza tego rozmiaru skarbonka wydana w małym nakładzie, przeznaczona głównie do sztabów WOŚP.

Magiczną atmosferę tego dnia, w którym liniowo mogliśmy podróżować zabytkami najlepiej oddają zdjęcia i film, do których obejrzenia serdecznie zachęcamy.

 

 • Galeria

>> ZDJĘCIA ZNAJDUJĄ SIĘ W GALERII TEMATYCZNEJ <<


 

 • Film

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zabytkowe tramwaje na XXIV finał WOŚP (ZDJĘCIA, FILM)