Z pasją o komunikacji!

30 sierpnia 2014 roku w sobotę zostanie oddany do użytku odcinek ulicy Wyszyńskiego od ulicy Nowowiejskiej do ulicy Mosbacha.

W związku z tym na stałą trasę w obu kierunkach przez ulicę Wyszyńskiego powrócą następujące linie autobusowe: A, N, 128, 904, 914 i 246.

Natomiast na ulicy Nowowiejskiej rozpocznie się kolejny etap przebudowy. Spowoduje to zmianę trasy linii 700, 240 i 250 (wersja przeciwna linii 240 [Dw. Główny PKP - Dw. Nadodrze]). Autobusy o tych numerach jadące z Dworca Nadodrze w kierunku pl. Grunwaldzkiego od ulicy Nowowiejskiej pojadą objazdem przez ulicę Wyszyńskiego i Prusa. W przeciwnym kierunku będzie to wyglądało nieco inaczej. Wozy będą kursowały od ulicy Nowowiejskiej przez ulicę Prusa, Wyszyńskiego, Orzeszkowej i Żeromskiego do ulicy Nowowiejskiej.

Autobusy linii zastępczej 700 i nocnej 240 oraz 250 będą miały przystanek w obrębie skrzyżowania ulicy Wyszyńskiego i Nowowowiejskiej.

Przypominamy, że linie tramwajowe 1, 0L i 0P nie wracają jeszcze na stałe trasy przez ulicę Nowowiejską. Będą kursowały jak dotychczach, czyli od ulicy Piastowskiej jadą przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, i ulicę Poniatowskiego, Jedności Narodowej do ulicy Słowiańskiej.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja

Otwarcie Wyszyńskiego, objazd Nowowiejskiej