Z pasją o komunikacji!

Od 23 lipca 2016 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 6 i 7 oraz linii nocnej 247. Jest to związane z rozpoczęciem prac poprawiających stan techniczny Mostu Uniwersyteckiego.

Tramwaje linii linii 6 jadące w kierunku pętli "Krzyki" będą kursowały objazdem od placu Bema przez mosty Młyńskie i Halę Targową do ulicy Grodzkiej, a w kierunku przeciwnym od placu Teatralnego przez ulicę Teatralną, Skargi, pl. Dominikański, Halę Targową i mosty Młyńskie do placu Bema.

"Siódemka" w obu kierunkach będzie kursowała przez most Pomorski, ulicę Pomorską i plac Staszica z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ulicy Drobnera i Chrobrego.

Kursy linii nocnej 247 zostaną skierowane w obu kierunkach od ulicy Drobnera przez ulicę Dubois, Pomorską i most Pomorskie do ulicy Nowy Świat.

Przystanek dla linii nocnej 247 zlokalizowany na ulicy Drobnera pomiędzy ulicą Dubois, a ulicą Cybulskiego (na wysokości Baru "Mewa") zostanie przeniesiony na ulicę Dubois za skrzyżowaniem z ulicę Drobnera (przystanek dla linii C, 128, 144 i 250).

Prace potrwają około 2-3 miesięcy.

(opracowano na podstawie: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja

Remont Mostu Uniwersyteckiego