Z pasją o komunikacji!

Od 1 czerwca 2019 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 1, 7 i 8.

 

Jest to związane z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na ulicy Trzebnickiej na odcinku od placu Powstańców Wielkopolskich do ulicy Zakładowej. Na zdjęciu fragment torowiska na ul. Trzebnickiej - stan z dnia 23 maja 2019 r.

 

"Jedynka" i "siódemka" w obu kierunkach będzie kursowała objazdem od przystanku "Dworzec Nadodrze" przez pl. Staszica, ulicę Reymonta, most Osobowicki i ulicę Bałtycką do ulicy Żmigrodzkiej z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ulicy Trzebnickiej oraz w rejonie skrzyżowania ulicy Żmigrodzkiej z ulicą Broniewskiego i aleją Kasprowicza (przystanek "Broniewskiego").

Tramwaje linii 8 również zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od przystanku "Dworzec Nadodrze" przez pl. Staszica, ulicę Reymonta, most Osobowicki i ulicę Bałtycką do ulicy Żmigrodzkiej i będą kursowały w relacji Tarnogaj - Poświętne - Tarnogaj.

Postoje tramwajów linii okólnej (linia 0P) zostaną przeniesione na plac Staszica.

 

Na odcinku od przystanku "Broniewskiego" do Dworca Nadodrze komunikację będą zapewniały autobusy linii 108, 132, 144 i 908, które będą kursowały bez zmian.

 

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1, 7 lub 8 będą mogli dodatkowo bez żadnych dopłat podróżować:

  • autobusem linii 108 i 132 na odcinku Dworzec Nadodrze - Broniewskiego - Dworzec Nadodrze
  • autobusem linii 144 na odcinku Dworzec Nadodrze - Kamieńskiego/Żmigrodzka - Dworzec Nadodrze

i odwrotnie, pasażerowie, którzy skasowali bilet w autobusie linii 108, 132 lub 144 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 1, 7 lub 8. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 60 minut.

Celem przypomnienia, bilety okresowe zakupione na daną linią podczas prowadzonych remontów zachowują ważność na stałej trasie przejazdu oraz na trasie tymczasowej wprowadzonej z powodu remontu.

 

Prace potrwają do 8 czerwca, a tramwaje powrócą na swoje stałe trasy przejazdu od 9 czerwca 2019 roku (niedziela).

(źródło: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja

Zmiana trasy linii 1, 7 i 8