Z pasją o komunikacji!

Od 5 marca 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 3, 5, 6, 8, 11 i 23.

 

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z budową Alei Wielkiej Wyspy, w dniu 5 marca 2022 roku (sobota) zostanie uruchomiony przystanek tramwajowy "Armii Krajowej" (przy wiadukcie drogowym) w kierunku centrum miasta dla tramwajów linii 3 i 5.

 

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Jedności Narodowej, Słowiańskiej i Nowowiejskiej, od 5 marca 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 6, 8, 11 i 23.

Tramwaje linii 6 i 23 zostaną skierowane od placu Bema przez ulicę Poniatowskiego, Jedności Narodowej i Słowiańską do zajezdni "Ołbin".

Tramwaje linii 11 zostaną skierowane od placu Bema przez ulicę Poniatowskiego, Jedności Narodowej, Słowiańską, plac Powstańców Wielkopolskich i ulicę Trzebnicką do pętli "Karłowice", a tramwaje linii 8 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez ulicę Jedności Narodowej i Słowiańską.

Z uwagi na ograniczoną przepustowość przystanków na ulicy Poniatowskiego, tramwaje linii 1 i 70 nadal będą kursowały objazdem przez ulicę Drobnera, Dubois i Pomorską.

Na odcinku pl. Bema - Kromera/Kowale - pl. Bema nadal będą kursowały autobusy linii okresowych nr 706 i nr 711, a pomiędzy Dworcem Nadodrze a placem Grunwaldzkim autobusy linii okresowej nr 700.

 

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 6, 11 lub 23 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 706 lub 711.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1 lub 70 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 700.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

 

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.
Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zmiany tras linii 3, 5, 6, 8, 11 i 23