Z pasją o komunikacji!

Kilkunastu motorniczych i miłośników komunikacji miejskiej bawiło się w noc sylwestrową na pokładzie tramwaju Konstal 102N #2002.

Imprezę zamkniętą zorganizowało Towarzystwo Miłośników Wrocławia i była pierwszą tego typu akcją we Wrocławiu. Tramwaj wystartował o godzinie 22.00 z pl. Teatralnego. Przed wyjazdem istniało wiele obaw dotyczących bezpieczeństwa, ale na szczęście obyło się bez żadnych problemów.

Niektórzy pasażerowie czekający na przystankach mylili wóz z liniowym, a inni z uśmiechem na ustach pozdrawiali imprezowiczów.

Punkty odwiedzone podczas przejazdu to między innymi: pętla Park Południowy, pętla Pilczyce, węzeł Dworzec Nadodrze, nieużywana liniowo ul. Dyrekcyjna, most Mieszczański, pętla Klecina.

O północy rok 2016 przywitano na moście Pokoju. Była to chwila bardzo wyjątkowa ze względu na ogromną ilość osób jakie się tam znajdowały. Tramwaje liniowe stanęły, pasażerowie z nich wysieli, a motorniczowie zaczęli dzwonić. Nawet w Katedrze biły dzwony. Każdy składał sobie życzenia noworoczne i puszczał fajerwerki. Przez kilka minut most był zablokowany przez wszystkich sylwestrowiczów, którzy wyszli z domów. Wielką wyrozumiałością wykazał się także obecny na miejscu patrol policji.

Jak pokazało to wydarzenie zabytkowe tramwaje to doskonały pomysł na wyjątkową i niezapomnianą imprezę. Każdy z Was może któryś z nich wynająć od TMW i KSTM np. na swoje urodziny, wieczór panieński lub kawalerski.

Nie pozwólmy na zniszczenie dziedzictwa komunikacji miejskiej! Przypominamy, że zabytkowe pojazdy TMW niedawno opuściły zajezdnię Dąbie, na którą już raczej nie powrócą.

 

 • Galeria

>> ZDJĘCIA ZNAJDUJĄ SIĘ W GALERII TEMATYCZNEJ <<


 

 • Film

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Wyjątkowy Sylwester 102N (ZDJĘCIA, FILM)