Z pasją o komunikacji!

W związku z planowanym rozpoczęciem wymiany rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Świdnickiej i Podwale i zmianą lokalizacji przystanku "Ogród Botaniczny" od 2 maja wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

 

W planach jest remont rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Świdnickiej i Podwale (od strony placu Teatralnego) oraz wymiana rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Piotra Skargi i Teatralnej (od strony ulicy Kołłątaja). Ponadto od tego samego dnia planowane jest wprowadzenie zmiany lokalizacji przystanku autobusowego "Ogród Botaniczny" w kierunku centrum miasta dla linii autobusowej A, N, 128, 904, 914, 924 i kursów nocnych linii 246.

 

Komunikacja tramwajowa

 

Linia 0L i 0P

Tramwaje linii okólnej 0L i 0P zostaną zawieszone, a w ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 70, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie Poświętne - pl. Staszica - Dw. Nadodrze - Nowowiejska - pl. Grunwaldzki - pl. Wróblewskiego - Pułaskiego - Dw. Główny PKP - Arkady (Capitol) - Powstańców Śląskich - Hallera - Grabiszynek.

 

Linia 2

„Dwójka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Społecznego przez plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego i Małachowskiego do ulicy Piłsudskiego z pominięciem przystanku „Galeria Dominikańska” i „Wzgórze Partyzantów”.

 

Linia 4

„Czwórka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Społecznego przez plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego, Małachowskiego, Piłsudskiego do placu Legionów z pominięciem przystanku „Galeria Dominikańska”, „Świdnicka”, "Zamkowa” i „Narodowe Forum Muzyki”.

 

Linia 5

„Piątka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku „Arkady (Capitol)”, „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów”.

 

Linia 6

Tramwaje linii 6 zostaną zawieszone a w ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 76, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie Kowale - Kromera - pl. Bema - Hala Targowa - pl. Dominikański - Park Staromiejski (skrzyżowanie ulicy Teatralnej i Wierzbowej).

Z uwagi na ograniczoną przepustowość torowiska w ciągu ulicy Krupniczej, połączenie pomiędzy placem Dominikańskim a pętlą „Krzyki” będą zapewniały tramwaje linii 17.

 

Linia 7

„Siódemka” jadąca z Kleciny w kierunku pętli „Poświętne” będzie kursowała objazdem od ulicy Świdnickiej przez ulicę Podwale, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej z pominięciem przystanku „Opera”.

W kierunku powrotnym linia 7 będzie kursowała bez zmian.

 

Linia 8

„Ósemka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Bema przez ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego, most Pokoju, plac Społeczny, plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego, Małachowskiego i Piłsudskiego do ulicy Peronowej z pominięciem przystanku „Hala Targowa”, „pl. Nowy Targ”, „Galeria Dominikańska” i „Wzgórze Partyzantów”.

 

Linia 9

Tramwaje linii 9 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od ulicy Sienkiewicza przez ulicę Wyszyńskiego, most Pokoju, plac Społeczny, plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego, Małachowskiego i Piłsudskiego do ulicy Peronowej z pominięciem przystanku „pl. Bema”, „Hala Targowa”, „pl. Nowy Targ”, „Galeria Dominikańska” i „Wzgórze Partyzantów”.

 

Linia 11

Tramwaje linii 11 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku „Arkady (Capitol)”, „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów”.

 

Linia 14 i 24

Tramwaje linii 14 będą kursowały w relacji Krzyki - Powstańców Śląskich - Hallera - Grabiszyńska - pl. Legionów - Rynek - pl. Jana Pawła II - pl. Staszica - Poświętne przez ulicę, a w kierunku przeciwnym oznaczone numerem 24 w relacji Poświętne - pl. Staszica - pl. Jana Pawła II - Rynek - pl. Legionów - Grabiszyńska - Hallera - Powstańców Śląskich - Krzyki.

Zawieszone zostanie kursowanie linii 14 i 24 na trasie Poświętne - Powstańców Śląskich - Poświętne przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Podwale i Świdnicką.

 

Linia 15

Tramwaje linii 15 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Staszica przez ulicę Pomorską, Dubois, Jagiełły most Sikorskiego i plac Jana Pawła II do przystanku „Rynek”.

 

Linia 17

Tramwaje linii 17 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od ulicy Świdnickiej przez ulicę Podwale, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku „Opera” i „Park Staromiejski”.

 

Komunikacja autobusowa

 

Linia 110

Autobusy linii 110 jadące z przystanku „Galeria Dominikańska” w kierunku Jagodna pojadą przez plac Dominikański, ulicę Skargi i Kołłątaja do Dworca Głównego z pomiinęciem przystanku „Dworcowa”.

Zmiana lokalizacji przystanku „Wzgórze Partyzantów” w kierunku Dworca Głównego PKP.

Autobusy linii 110 oraz kursy nocne linii 241, 242, 243, 245, 246, 251, 253, 255 i 259 jadące od strony placu Dominikańskiego w kierunku Dworca Głównego PKP będą zatrzymywały się tymczasowo na przystanku „Wzgórze Partyzantów”, który zlokalizowany jest w zatoce autobusowej przy ulicy Kołłątaja za skrzyżowaniem z ulicą Podwale.

 

Linie A, N, 246, 904, 914 i 924

Autobusy linii A, N, 246, 904, 914 i 924 jadące w kierunku centrum miasta będą zatrzymywały się na przystanku autobusowo-tramwajowym zlokalizowanym przy ulicy Wyszyńskiego za skrzyżowaniem z ulicą Sienkiewicza, a autobusy linii 128 jadące w kierunku pętli Pilczyce na przystanku zlokalizowanym przy ulicy Sienkiewicza pomiędzy ulicą Wyszyńskiego a ulicą Matejki.

 

Bilety okresowe

Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 0 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • tramwajami linii 70 na odcinku Arkady Capitol - pl. Staszica - Arkady Capitol;
 • tramwajami linii 15 na odcinku Dworzec Autobusowy - pl. Staszica - Dworzec Autobusowy.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 2 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat tramwajami linii 17 na odcinku Krzyki - Galeria Dominikańska - Krzyki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 5 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • tramwajami linii 4 na odcinku Oporów - pl. Wróblewskiego - Oporów;
 • tramwajami linii 2 i 70 na odcinku Arkady Capitol - pl. Wróblewskiego - Arkady Capitol;
 • tramwajami linii 8 i 9 na odcinku Dw. Główny - pl. Wróblewskiego - Dw. Główny.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 6 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • tramwajami linii 76 na całej trasie przejazdu;
 • tramwajami linii 17 na odcinku Krzyki - pl. Bema - Krzyki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 14 lub 24 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • tramwajami linii 7 na odcinku Poświętne - Arkady Capitol - Poświętne;
 • tramwajami linii 15 na odcinku Poświętne - Arkady Capitol - Poświętne.

 

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zmiany w komunikacji miejskiej od 2 maja